Novinarska konferenca »Nezakonite zabave je konec. Čas je za poračun.«

V četrtek, dne 5. januarja 2023, je v prostorih Obalne sindikalne organizacije – KS 90 potekala skupna novinarska konferenca Obalne sindikalne organizacije – KS 90, Konfederacije sindikatov 90 Slovenije, Društva Delavska svetovalnica in Pisarne delavske pravne zaščite Sonce Slovenije. Na novinarski konferenci so Damjan Volf (generalni sekretar OSO – KS 90), Ana Jakopič (izvršna sekretarka OSO – KS 90), Peter Majcen (predsednik KS 90 Slovenije), Goran Lukič (Delavska svetovalnica) in Marko Blatnik (Sonce Slovenije) spregovorili o konkretnih pričakovanjih do Luke Koper na osnovi zadnjih sodb Vrhovnega sodišča RS, ki je odločilo, da delavci od datuma prenehanja pogodbe o zaposlitvi pri “izvajalkah pristaniških storitev” (IPS) utemeljeno uveljavljajo obstoj delovnega razmerja pri Luki Koper, kot tudi, da je le-ta zaradi kršitve pravic (plač in drugih prejemkov) tožnikom odgovorna za njihovo prikrajšanje pri prejemkih iz delovnega razmerja tudi v času že obstoječega delovnega razmerja pri IPS.

Več si lahko preberete in ogledate v spodnjih prispevkih z dne 5. in 6. januarja 2023:

primorske.si

Primorska kronika – od 1:00 dalje