“Inšpekcija za delo je čedalje bolj namenjena sama sebi”

Kaj se dogaja v instituciji, ki bi morala biti zgled vsem, predvsem delodajalcem? Inšpektorat za delo naj bi v slabem letu in pol zapustilo kar 27 zaposlenih, domnevno med drugim tudi zaradi slabih odnosov in mobinga. Po pričevanju zaposlenih naj bi dolgoletna uslužbenka v finančni službi inšpektorata verbalno trpinčila več sodelavcev. Domnevno naj bi jim nenehno pošiljala elektronska sporočila, z njimi naj bi komunicirala žaljivo in z neprimerno glasnim tonom pred drugimi uslužbenci. Na to naj bi zaposleni opozorili kadrovsko službo in predstojnico Katjo Čoh Kragolnik, a brez večjega uspeha.

Zaradi dogajanj na inšpektoratu je zaskrbljen tudi predsednik Konfederacije sindikatov 90 Slovenije Damjan Volf. Kar se dogaja, je sramotno, pravi. “Kmečka pamet jasno pravi, da ne moreš soliti pameti drugemu, če nimaš pri sebi stvari razčiščenih v nulo in tukaj, ko govorimo o ključnem organu, ki bi moral imeti ničelno toleranco do kakršne koli kršitve delovno pravne zakonodaje.”

Več v prispevku 24 ur na povezavi:

24ur.com – 15. 4. 2024